Wszystkie wpisy

III Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej – 12.02.2020r.! ZAPRASZAMY.

 

 

Zaproszenie

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Turnieju:

https://sites.google.com/view/zstemechatronika

 

 

 

Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza na III Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej, który odbędzie się 12 lutego 2020r. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie.

 

Turniej będzie okazją dla uczniów sprawdzenia swojej wiedzy w zawodzie Technik Mechatronik. Może posłużyć rozwojowi własnych umiejętności, doskonalenia się i poszukiwania nowych wyzwań edukacyjno-praktycznych w zakresie zawodu Technik Mechatronik.

 

Celem Turnieju jest propagowanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie mechatroniki oraz automatyki poprzez bezpośredni kontakt z zaproszonymi przedstawicielami firm oraz osobami z przemysłu.

 

Dla nauczycieli Turniej może posłużyć nawiązywaniu nowych kontaktów, zacieśnianiu współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy szkolnictwem zawodowym a wiodącymi uczelniami w Krakowie (AGH). Organizatorzy mają nadzieję, że Turniej stanie się dla uczestników okazją do nawiązania nowych kontaktów, dyskusji w zakresie dydaktyki, wymiany doświadczeń i rozwoju kadry.

 

Równolegle z Turniejem odbędą się Warsztaty mechatroniczne, na których odbędzie się prezentacja najnowszych rozwiązań z dziedziny mechatroniki i automatyki dla wszystkich zainteresowanych uczniów.

🙂

 

Przeczytaj

Sukces międzynarodowy w konkursie! Chorzy Na Historię ZSTE Skawina!

 

Nowy rok, nowe rozdanie, nowe wyzwania 

Jak miło rozpoczynać ROK – 2020  od sukcesów.

 

W V Międzynarodowym Konkursie Historycznym “Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości” mamy swoje perełki.

 

III miejsce zajął Igor Galaciński, uczeń klasy 2 I o profilu informatycznym za krótki film o kapitanie pilocie Edwardzie Corsi, który w czasie wojny polsko-bolszewickiej był amerykańskim pilotem 7 eskadry myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki.

 

 

Natomaist wyróżnienie przypadło Kacprowi Wicherkowi, z klasy 4TE za film o Władysławie Targalskim, uczestniku bitwy pod lwowskim Zadwórzem z bolszewikami.

 

Gratulujemy!

Przeczytaj

Wyrazy współczucia.

 

 

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Krystiana Grabińskiego,

naszego ucznia Technikum, klasy 2TA.

Łączymy się w bólu z Rodziną, składamy kondolencje i wyrazy szczerego współczucia

 

dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy

ZSTE w Skawinie

 

Przeczytaj