telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

POZNAJ POLSKĘ – 2023

 

 

W dniach 6-8 października 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Skawinie

udali się do Warszawy w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”.

 

 

Piętnastoosobowa grupa przez trzy dni odwiedziła sześć punktów edukacyjnych związanych z historią Polski. 

Pierwszego dnia odbyła się lekcje muzealne na Zamku Królewskim „Na dworze u króla Stasia”, oraz w Muzeum Narodowym o tematyce „Malarstwo historyczne. Matejko i inni”.

 

Drugiego dnia spacerowaliśmy z przewodnikiem po Starym Mieście, a w Muzeum POLIN poznaliśmy historię polskich Żydów. W godzinach popołudniowych odwiedziliśmy również Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in.  olimpijskie medale polskich mistrzów sportu.

 

Dzięki sprzyjającej aurze, ostatniego dnia wyjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, spacerowaliśmy po zewnętrznej wystawie Muzeum Wojska Polskiego, następnie udaliśmy się Wojskowym Cmentarzu na Powązkach aby oddać hołd polskim bohaterom wielu pokoleń.  Popołudniu, już w towarzystwie przewodnika, zwiedzaliśmy Królewskie Łazienki. Piękna, choć chłodna, jesienna pogoda dodała temu dniu niesamowitego klimatu.

 

Do Warszawy i z powrotem udaliśmy się pociągiem Intercity, a po samej stolicy przemieszczaliśmy się komunikacją miejską. Naszą bazą noclegową był Moon Hostel przy ul. Foksal.

Pozdrawiamy uczestników wyjazdu, i dziękujemy firmie Usługi Transportowe i Przewozowe Dariusz Mikołajczyk za profesjonalne przygotowanie naszej wyprawy.