telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

„Chorzy Na Historię ZSTE Skawina” w Warszawie – nagroda dla naszych uczniów za udział w konkursie historycznym: „Niezwyciężeni 1918-1921. Obrońcy Ojczyzny 1920” – za film dokumentalny poświęcony Janowi Muszyńskiemu, urodzonemu w Skawinie legioniście.

W dniach 23-27.09.2021 r. gościliśmy w stolicy w ramach udziału warsztatów filmowych i finałowej gali wręczenia nagród w ogólnopolskiego konkursu historycznego „Niezwyciężeni 1918-1921. Obrońcy Ojczyzny 1920”, który był zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej .

 

 

Pasjonaci historii: Tomasz Lenda, Kamil Okarmus, Bartek Wojtasik uczniowie Technikum w ZSTE w Skawinie z kl. 3IP – uczący się w zawodzie  technik informatyk, zajęli III miejsce , za film dokumentalny poświęcony Janowi Muszyńskiemu, urodzonemu w Skawinie legioniście który walczył w wojnie polsko-bolszewickiej w latach 1919-1920, za zasługi dla budowy niepodległej Polski został odznaczony Krzyżem Niepodległości.

 

 

Opiekunem uczniów był – Pan mgr Piotr Kazana – nauczyciel historii w naszej szkole.

Bardzo dziękujemy Panu mgr Czesławowi Gąsiorowskiemu – dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Skawinie za okazaną pomoc.

 

 

⬇️⬇️⬇️Link do filmu⬇️⬇️⬇️

Niezwyciężony Jan Muszyński (1894-1944)

https://youtu.be/9p-KKmP8t_M

 

?Były to mega pracowite dni, gratulacje raz jeszcze!