telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

Czas wycieczek – 1IP we Wrocławiu.

 

Maj to dla najstarszych klas ZSTE czas matur

a dla klasy 1 IP to czas wycieczek.

Tym razem klasa obrała kierunek – Wrocław.

 

W dniach 10 -11 maja cała klasa (26 os. na 27os.) pod kierunkiem wychowawczyni Anny Lang oraz pod troskliwą opieką Pani Urszuli Gąsior udała się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem programu było ZOO a szczególnie Afrykarium. Niesamowite wrażenie zrobiły pływające nad głowami uczestników różnorodne ryby oraz „szarżujący” nosorożec. Po doznaniach przyrodniczych nadszedł czas na obcowanie z historią i sztuką czyli Panoramę Racławicką.

 

Następny dzień grupa rozpoczęła naukowo, od zwiedzania Hydropolis. Uczestnicy mogli „zanurzyć się” w głębiny oceaniczne batyskafem oraz poszukiwać zatopionych skarbów. To tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Następnie przyszedł czas na Ostrów Tumski, Akademię św. Leopolda oraz spacer po Rynku i niestety pożegnanie Wrocławia.

 

Jaka będzie następna wycieczka ? Uczniowie kl.1 IP już snują plany.