telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

Dzień otwarty – FOTO – relacja! – dodano nowe zdjęcia

21 maja 2019 roku w Zespole Szkół Techniczno – Ekonomicznych

w Skawinie odbył się Dzień Otwarty

dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Skawina oraz najbliższych okolic. Swoją obecnością wydarzenie zaszczyciła Dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Krakowskiego Lidia Pycińska.

 

Licznie przybyli goście mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną i warunkami kształcenia w Zespole. Uczniowie mieli okazję zwiedzić szkołę, obejrzeć pracownie, a także zapoznać się z ofertą zajęć pozalekcyjnych.

 

Szczególne zainteresowanie młodzieży wzbudziły perfekcyjnie przygotowane przez uczniów i nauczycieli ZSTE prezentacje zawodów: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik mechatronik, technik rachunkowości, technik ekonomista, technik logistyk, technik hotelarstwa, elektryk, magazynier logistyk, sprzedawca, cukiernik, kucharz, w których kształcić się mogą absolwenci szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Dla gości przygotowano m.in. ulotki, foldery a także ciasteczka i gofry, na bieżąco wypiekane przez uczniów ZSTE w zawodzie cukiernik. Słodki poczęstunek przekazali również sponsorzy: Firma Zając, Firma Lupa
 
i Firma Finezja.

 

Przedstawiciele młodzieży ZSTE udzielali bezpośrednich informacji zainteresowanym oraz zachęcali do podjęcia nauki w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Ponadto uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych specjalnie dla nich na tę okazję: m.in. w multimedialnym Konkursie Wiedzy z Języka Niemieckiego z wykorzystaniem mobilnej aplikacji KAHOT oraz Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała szkolna orkiestra dęta wzruszając perfekcyjnym wykonaniem ulubionych utworów.

 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za wkład pracy włożony w przygotowanie Dnia Otwartego, prezentację zawodów i promocję szkoły. 

 

FOTO – relacja!