telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

ZSTE – gra w szachy. III Szkolny Turniej Szachowy ZSTE w Skawinie. Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla organizatorów!

Dnia 7 grudnia 2022 odbył się III Szkolny Turniej Szachowy ZSTE w Skawinie.

 

Wzięło w nim udział 52 uczniów i uczennic z dwudziestu klas. Uczniowie i uczennice wykazali ogromne zainteresowanie szachami.

Turniej rozpoczął się o godzinie 8:00 a zakończył się po godzinie 14:00. W tym roku rozgrywki były prowadzone systemem pucharowym. W przyszłym roku planowana jest zmiana systemu rozgrywek tak, aby każdy mógł rozegrać większą liczbę partii.

 

Najpierw chcielibyśmy podziękować Pani Dyrektor Krystynie Jędrzejczyk za możliwość zorganizowania turnieju z większym niż do tej pory rozmachem. Dziękujemy!

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wsparło organizację turnieju pożyczając 30 szachownic, za co organizatorzy są bardzo wdzięczni. Dziękujemy!

 

Chcielibyśmy podziękować klasie 4LP, która swoim profesjonalizmem, zaangażowaniem i zmysłem logistycznym niezaprzeczalnie przyczyniła się do możliwości zrealizowania tego wydarzenia na tak dużą skalę. Udzielane wsparcie było koordynowane i motywowane w dużej mierze przez niezastąpioną wychowawczynię Panią Marię Menert-Jastrzębską, której też serdecznie dziękujemy!

 

Dzięki pomocy finansowej Rady Rodziców ZSTE w Skawinie byliśmy w stanie zapewnić zawodnikom coś słodkiego, coś do picia i nagrody dla trzech pierwszych miejsc. Dziękujemy!

Poziom gry był w tym roku bardzo wysoki i po zaciętych bojach wyłoniono trzy pierwsze miejsca:

 

Miejsce I. Bratajit Mukherjee klasa 1I

Miejsce II. Benedykt Wąsowicz klasa 3BMP

Miejsce III. Gabriel Pawul klasa 4I

 

Uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

 

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się przed konkursem piosenki świątecznej 22 grudnia 2022 o godzinie 8:30 w sali gimnastycznej.

Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom dziękujemy za dobrą wspólną zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku 🙂

 

Organizatorzy:

Pan Maciej Jasikowski i Pani Anna Maciążka – bardzo dziękujemy za fantastyczny pomysł i i realizację 🙂