telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

Językowy sukces naszych uczniów w II Powiatowej Olimpiadzie Języka Angielskiego w Krzeszowicach – I i II miejsce. GRATULUJEMY

 

Już po raz drugi nasi uczniowie odnieśli spektakularne sukcesy

w Powiatowej Olimpiadzie Języka Angielskiego.

 

W ubiegły piątek 18. XI 2022 reprezentacja naszej szkoły w składzie :

Patryk Grabiński i Gabriel Pałka z klasy 4I oraz Norbert Skonieczka z klasy 4IP pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. Jadwigi Łagosz wzięła udział w II edycji powiatowej olimpiady i wzorem ubiegłego roku nasi uczniowie stanęli na podium.

 

 

Wyniki konkursu :

  • I miejsce Gabriel Pałka

  • II miejsce Patryk Grabiński

Trzecie miejsce w tym roku zdobyli reprezentanci szkoły organizującej konkurs – LO Krzeszowice. Uczestnicy olimpiady mieli do napisania 90 minutowy test autorstwa nauczycieli anglistów z LO Krzeszowice – p. Marcina Drożdża i p. Marcina Klisia obejmujący:

  • Rozumienie tekstów słuchanych

  • Rozumienie tekstów czytanych

  • Środki językowe – test leksykalno-gramatyczny

  • Quiz z pytaniami na temat lektury Queen Elizabeth 1926 – 2022

Tegoroczna konkurencja była na wysokim poziomie językowym więc tym bardziej gratulujemy sukcesów naszym laureatom. Na koniec konkursu , który przebiegał w bardzo miłej atmosferze z udziałem uczniów i nauczycieli opiekunów z 7 szkół z powiatu, p. Alicja Milczarek – dyrektor LO Krzeszowice rozdała zwycięzcom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Czekamy na kolejną edycję tej olimpiady w przyszłym roku.

 

Gratulacje dla zwycięzców !