telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

Kongres Edukacji Geograficznej – wyróżnienie dla Zuzanny Drużkowskiej z klasy 3ERP. GRATULACJE!

W dniach 14 – 16 października 2022r w Łodzi odbył się Kongres Edukacji Geograficznej pod hasłem „Społeczna rola edukacji geograficznej  w Polsce – dziedzictwo, odpowiedzialność, przyszłość”. Organizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Geograficzne wraz z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego w 100-lecie I. Ogólnopolskiego Zjazdu Nauczycieli Geografii. W kongresie brała udział Pani mgr Anna Lang – nauczycielka geografii w ZSTE w Skawinie.

 

 

W ramach kongresu zorganizowane zostały liczne konkursy, w których mogli wziąć udział nauczyciele, pracownicy naukowi wyższych uczelni, studenci i uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W jednym z konkursów wzięli udział uczniowie Technikum w ZSTE w Skawinie.

 

Konkurs nosił tytuł  „Genius loci – uroda miejsca w słowie i obrazie”. Uczestnicy mieli     za zadanie zaprezentowanie refleksji na temat miejsca wyróżniającego się spośród innych szczególnym genius loci − duchem miejsca.

Miło nam poinformować, że praca uczennicy kl. 3 ERP Zuzanny Drużkowskiej znalazła uznanie komisji konkursowej i otrzymała wyróżnienie. Nagrodzony esej przedstawiał Weronę jako miejsce wyróżniające się szczególnym  genius loci.

W imieniu uczennicy nagrodę odebrała opiekun pracy pani Anna Lang.

Gratulujemy!!.