telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

Logistycy z wizytą  w fabryce mobilnych robotów magazynowych – showroom – Sherpa Mobile Robotics Polska w Skawinie.

Nowoczesny transport wewnętrzny?

Lekcja w terenie? Czemu nie?

 

W czwartek 27 października klasa 2LP podzielona na 2 grupy uczestniczyła w pokazie mobilnych robotów magazynowych zorganizowanych w showroomie Sherpa Mobile Robotics Polska w Skawinie. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć tzw. misje autonomicznych robotów magazynowych Sherpa-B do skrzynek oraz Sherpa- D do palet.

 

Innowacyjne rozwiązania w zakresie transportu wewnętrznego, większa płynność produkcji i produktywność oraz możliwość transformacji w kierunku Fabryki 4.0 to niewątpliwie zalety urządzeń, które oglądali w działaniu nasi przyszli technicy logistycy.

 

Nie obyło się bez pytań: jaki koszt, ile i jak przebiega ładowanie, co w sytuacji gdy pojawi się przeszkoda w strefie robota itd. Pan Tomasz Uliasz- inżynier techniczno- handlowy cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania. Dziękujemy za umożliwienie uczniom Naszej Szkoły poszerzenia wiedzy logistycznej o nowoczesne branżowe rozwiązania technologiczne. Organizatorem i opiekunem wycieczki była Pani mgr Ewa Śnieżek.