telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

Relacja z przebiegu IX Powiatowego Obcojęzycznego Przeglądu Artystycznego Skawina 2023. Gratulacje dla uczestników i zwycięzców!

W piątek 24 lutego 2023 r. w Zespole Szkól Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbył się

IX POWIATOWY OBCOJĘZYCZNY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY SKAWINA 2023

pod honorowym patronatem Starosty Krakowskiego Pana Wojciecha Pałki.

 

 

Organizatorem wydarzenia był Zespół Języków Obcych w ZSTE w Skawinie.

Występom 21 wykonawców zgłoszonych do konkursu z 7 szkół ponadpodstawowych
z Powiatu Krakowskiego bacznie przyglądało się Jury w składzie: Pani Józefa Rybarczyk – przedstawicielka Fundacji Dar Serca, Pani Irena Zbirek – native speaker języka angielskiego, lektor Szkoły Języka Angielskiego B2B Language School w Skawinie, Pani Magdalena Niechwiej – tłumaczka języka niemieckiego i angielskiego, nauczyciel języka niemieckiego, Pan Paweł Nosek – przedstawiciel Wydawnictwa Macmillan Education.

 

 

Jury wyłoniło
3 laureatów w kategorii wiersz obcojęzyczny i 3 laureatów w kategorii piosenka obcojęzyczna oraz Najlepszego z Najlepszych spośród wszystkich nadesłanych utworów w obu kategoriach.

Przegląd rozpoczęła Pani Krystyna Jędrzejczyk – Dyrektor ZSTE w Skawinie, która powitała zgromadzonych gości, w gronie których znaleźli się: Pan Tadeusz Nabagło – Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego odpowiedzialny za edukację, Pani Beata Kwatera – Dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Krakowskiego, Pan Krzysztof Gębala – Radny Powiatu Krakowskiego, Dyrektorzy Szkół Powiatowych: Pani Alicja Milczarek – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach, Pani Elwira Biel – Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie oraz uczestnicy i opiekunowie.

 

I miejsce w kategorii wiersz zajął Norbert Skonieczka z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie, który zaprezentował wiersz Prince’a Ea pt. „Can We Auto-correct humanity”. II miejsce zdobyła Nadia Stachurska z Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach, której interpretacja wiersza w języku niemieckim „Urlaubsreise” Freudreicha Peschko znalazła uznanie jurorów. Natomiast III miejsce przypadło w udziale wykonawcy z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Władysława Łokietka w Skale, Mikhaila Sudchaka za wspaniałą recytację wiersza „Love” własnego autorstwa.

 

Z kolei w kategorii piosenki obcojęzycznej zwyciężyła Karolina Kramarz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach, która mistrzowsko zaśpiewała piosenkę Conchity Wurst „Rise like a Phoenix”. Również wykonanie piosenki w języku niemieckim „Ave MariaFranciszka Schuberta przez Markiiana Trusha z tej samej szkoły wywarło na jury duże wrażenie, które przyznało soliście II miejsce. III miejsce w tej kategorii przypadło w udziale Emilii Horąży z ZSTE w Skawinie za piosenkę „Burn” Eda Sheerana.

 

Laureatem w kategorii Najlepszy z Najlepszych został Duszan Młynarczyk z Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach po brawurowym wykonaniu wiersza Jareda M. Steina„A night with my lady“.

 

Wszyscy laureaci w obydwu kategoriach otrzymali dyplomy Starosty Krakowskiego oraz nagrody w postaci bonów do wykorzystania w sieci sklepów Media Expert: Najlepszy z Najlepszych – bon o wartości 600 zł. I miejsca – bony o wartości 500 zł, II miejsca – bony o wartości 400 zł ufundowane przez Starostwo Powiatowe, a III miejsca – bony o wartości 300 zł ufundowane przez Fundację Dar Serca.

 

 

Warto podkreślić wysoki poziom wykonania i niezwykły talent uczestników konkursu, który spotkał się z pozytywnym i żywiołowym odbiorem zgromadzonych.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję zobaczyć się ze wszystkimi za rok!

 

 

 

  • Obsługa fotograficzna:
  • Pracownia Fotograficzna – Katarzyna Skrzybalska
  • Łukasz Wiater
  • Marta Wojtanowska