telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

X Jubileuszowy Konkurs Ortograficzny o Pióro Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół ZSTE w Skawinie

 

X Jubileuszowy Konkurs Ortograficzny

o Pióro Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół

Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie

 

Już od dziesięciu lat Konkurs Ortograficzny O Pióro Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie licznie gromadzi miłośników języka polskiego. Tym razem z zawiłościami polskiej ortografii zmagali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 6, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie, Zespołu Szkół w Leńczach, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
w Gaju oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

 

Przedsięwzięcie, które odbyło się 31 maja 2019r. w siedzibie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie, służyło doskonaleniu umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim, sprzyjało integracji szkół, dało także możliwość bliższego zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną ZSTE.

 

Autorką jubileuszowego dyktanda, pod tytułem: Żorżety, ażury, a może muśliny, czyli co w modzie piszczy…, była polonistka mgr Justyna Gerc-Tobiczyk, która pełniła jednocześnie funkcję Przewodniczącej Komisji Konkursowej. Prace poprawiały również mgr Beata Podlejska i mgr Ewa Helbin- Czyżowska- nauczycielki języka polskiego w ZSTE.

 

Wyniki konkursu:

  • I miejsce zajęła Weronika Gurba, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie,

  • II miejsce Julia Sochacka  z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie,

  • III miejsce Natalia Tuleja z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

 

GRATULUJEMY!!

 

Dodatkową atrakcją wydarzenia była rywalizacja szkół w internetowej grze ortograficznej przygotowanej przez uczniów klasy 3I: Łukasza Strzebońskiego, Barbarę Sokołowską oraz Patryka i Kamila Szczypczyków, w której zwyciężył zespół z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

 

Nagrody ufundowane przez:

  • Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych,
  • Prezesa Firmy Treko Laser Pana Jerzego Wodnickiego,
  • Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko,
  • Pana Marka Sikorę,
  • Podkrakowską Izbę Gospodarczą w Skawinie,
  • Firmę Hardek &Hardek,
  • Firmę Plastuś

wręczyli: Dyrektor ZSTE Krystyna Jędrzejczyk, Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Droździewicz i Prezes Firmy Treko Laser Jerzy Wodnicki.

Konkurs wsparły również: Firma Jomar MKDroździewicz, Firma Lajkonik, Cukiernia Zając, Cukiernia Jarosław i Jerzy Suchan.

W finale konkursu uczestnicy i zaproszeni goście obejrzeli występ zespołu cheerleaderek, przygotowany przez mgr Urszulę Gąsior.  Organizatorki przedsięwzięcia: mgr Justyna Gerc-Tobiczyk, mgr Danuta Madeja i mgr Renata Stawowska już dziś zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu.