telefon

12 276 34 51 (sek/fax)

e-mail

zste@home.pl

Zawalcz o swoje zdrowie :-) Zaopiekuj się sobą!

 

 

Uczymy się żyć w nowej rzeczywistości.

 

  1. To, że nasze życie się zmieniło, w dodatku nagle i niespodziewanie, spowodowało, że dopadają nas lęk, niepokój i trudne myśli.
  2. Jak sobie z tym poradzimy zależy w dużej mierze od nas samych.
  3. Spróbujmy myśleć pozytywnie („Przejdziemy to razem.” „Wszystko będzie dobrze.” „Jak się będziemy o siebie troszczyć to uda się nam to zwalczyć.”)
  4. W dzisiejszych czasach trudno się nudzić. Rozwijajmy swoje pasje i zainteresowania (czytanie książek, granie na komputerze, oglądanie filmów i seriali), nabywajmy wiedzy i nowych umiejętności (nauka języka, uczenie się samodzielnej organizacji czasu pracy, granie na instrumencie, nauka języka programowania).
  5. Kontaktujmy się z przyjaciółmi i bliskim. Pamiętajmy, że w naszych czasach bardzo łatwo jest komunikować się z innymi za pomocą telefonu. Mamy możliwości korzystania z wideokonferencji w prawie każdym komunikatorze.
  6. Doceniajmy i cieszmy się z drobiazgów np.: dobrego śniadania, czasu spędzonego z rodziną, dobrej herbaty (lub kawy jeśli ktoś pije), dobrze rozwiązanej krzyżówki, a może nwet pokolorowanie starej kolorowanki, którą znaleźliśmy robiąc porządki.
  7. W miarę możliwości pomagajmy i wspierajmy się wzajemnie (sami będziemy mieć z tego satysfakcję).
  8. Wykorzystajmy „czas i przestrzeń” na to, żeby przemyśleć pewne sprawy, zrobić to, co już dawno chcieliśmy zrobić, a nie było na to odpowiedniego momentu. Może jakieś przemeblowanie w pokoju? Zwykłe przestawienie biurka odmieni naszą przestrzeń.

Może teraz właśnie jest na to odpowiednia chwila ?

🙂